☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Книги

Легенди та міфи України

Ця книга познайомить тебе з міфами, легендами та переказами, які дійшли до нас із сивої давнини.

З вікових глибин зринає перед нами фантастичний світ легенд, казок і міфів України. Книга дарує своєму юному читачеві найкращі з них. Усі вони захоплюють своєю дотепністю, витонченістю, мовним багатством. Широке коло фантастичних героїв постає перед нами: відьми й вовкулаки, вовкуни і змії, водяники й русалки, ворожбити і знахарі, вурдалаки й дідьки. Але, які б не були складні ситуації, перемагає наш дотепний і щирий народ з його багатою фантазією і мудрим гумором. Чимало легенд пов'язано з нашими уславленими Карпатами, природою України і повсякденним буттям.

За народними уявленнями існувало безліч людиноподібних істот — демонів, які знаходились у воді, на землі та у небі. Необізнані стародавні люди вірили у відьом, чортів та іншу нечисту силу, яку звинувачували у всіх своїх бідах.

В українських легендах злі духи часто набирали вигляду людини або тварини. За повір’ями вони приносили людям неймовірні страждання, численні хвороби і смерть. Існує багато міфів про духів, які вселялись у людину, пекли та сушили її.

У зв’язку з цими забобонами виникало безліч обрядів, ритуалів, які мали допомогти людям убурегти себе і свою родину від нечистої сили. Інколи люди приносили в жертву тварин, аби задобрити «божків», які могли наслати на родину лихо.

Люди дотримувались і спеціальних заборон. Наприклад, уникали робіт, пов’язаних із шитвом у русальний тиждень, «щоб русалці очей не виколоти», не виконували ніяких польових робіт — «не ходи в город копати, бо там всюди буде русалка», не підмазували піч та стіни хати, «щоб русалкам очі не забризкати».

Ця книга допоможе тобі дізнатися, як у глибині віків наші предки сприймали оточуючий світ.

Легенди та міфи України — 2005
Обкладинка книги «Легенди та міфи України» 2005 року видання. Укладач Василь Товстий